KONST / Litografier / Färglitografi 13857090
nr 1385 7090
Tage Hedqvist
(1909-1997), Sverige
Färglitografi, Kustmotiv. Signerad, numrerad 133/400, daterad -68. Motivet: 35x49, yttermått inklusive ram: 54x66 cm
Tage Hedqvist, född 1909 i Piteå, död 1997, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 mars 2021
kl 20:53:10
19/3 13:13:02
Tage Hedqvist
Läs mer om Tage Hedqvist